Hexagenia Dun

Hexagenia Dun (czyt. ehsahenia dan) to drugi z testowanych przez nas tego lata wzorów z hiszpańskim rodowodem. Mucha dużo mniej popularna, lecz dorównująca skutecznością, prezentowanej niedawno Barón Rojo. Przed Wami wzór, który działa prawie zawsze i prawie wszędzie! Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Hexagenia Dun

Barón Rojo

Barón Rojo (czyt. Baron Rocho) to imitacja jętki z hiszpańskim rodowodem, która została nazwana pseudonimem bojowym Manfreda Albrechta von Richthofen asa lotnictwa niemieckiego z czasów pierwszej wojny światowej. Przed Wami zabójczy Czerwony Baron! Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Barón Rojo

CDC Puff Caddis

CDC Puff Caddis to mucha “na minutę wiązania”. Prostota, uniwersalność i elastyczność w jednym! Minimalna ilość materiałów i zero zbędnych nawojów na trzonku haka. Mucha idealna? Sprawdźcie sami… Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej CDC Puff Caddis

Damsel Dry Fly

Damsel Dry Fly to wzór, który powstał w wyniku inspiracji niedawno zaprezentowanym Wam Martin’s Mundane Crane Fly. Od dawna szukamy niezawodnego wzoru imitującego Świteziankę, a Crane Fly, aż się prosi o to, by uwiązać go wersji niebieskiej!!! Wiecie, że rzadko prezentujemy niesprawdzone w boju wzory, jednak tym razem nie możemy się oprzeć pokusie! Uwiążcie i przetestujcie go z nami tego lata. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Damsel Dry Fly

Super Pupae

Super Pupae, The Super Pupa, Superpuppan, to rewelacyjna imitacja szamoczącej się na powierzchni wody poczwarki chruścika. Wzór prosty do uwiązania i piorunująco elastyczny, pochodzący z pudełka szwedzkiego mistrza Lennarta Bergquist’a. Czy jest to idealna imitacja pupy chruścika? My uważamy, że tak! Musicie ją uwiązać 😀 . Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Super Pupae

Crane Fly

Martin’s Mundane Crane Fly to dla nas wzór zwiastujący nadejście lata. Imitujemy nim imagines przedstawicieli rodziny koziułkowatych. Jest to wzór niesamowicie delikatny i zwiewny tak jak imitowane nim owady. Jest też bardzo prosty do uwiązania. Przekonajcie się sami! Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Crane Fly

Czech Nymph

Czech Nymph to wzór sztucznej muchy wywodzący się zza naszej południowej granicy. Zaprojektowany do łowienia metodą czeskiej nimfy. Wzór niesamowicie uniwersalny i posiadający wiele wersji. My zdecydowaliśmy się zaprezentować Wam wariant wiązany przez pana Olivera Edwardsa. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Czech Nymph

Baetis Nymph

Baetis Nymph pana Olivera Edwardsa, bo mucha oznaczona w naszym poradniku numerem STO musi być wyjątkowa! Nie ma sensu więcej pisać, ponieważ ten wzór, będący świadectwem geniuszu jego twórcy, mówi sam za siebie. Z wielką przyjemnością i satysfakcją, zapraszamy Was do imadeł po raz setny!

Czytaj dalej Baetis Nymph

Natural Drift Stonefly Nymph

Natural Drift Stonefly Nymph, czyli unoszona z prądem rzeki larwa widelnicy to kolejny z “wynalazków”, które pozostawił po sobie Gary LaFontaine. Wzór genialny w swojej prostocie i bardzo łatwy do poprawnego uwiązania. Mimo użycia materiałów, które zwykle stosujemy do wiązania suchych much, ten wzór jest przeznaczony do łowienia pod powierzchnią wody. Mucha ma się unosić w toni, będąc przytapianą przez tonącą lub intermedialną linkę. Ciekawe? Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Natural Drift Stonefly Nymph

Lady Heather

Lady Heather to imitacja jętki i kolejny staroć w naszym poradniku. Nie oznacza to jednak, że wzór ten jest przestarzały… Gary LaFontaine, który jest jego autorem, zaprojektował, go tak, że będzie on “żywy” i skuteczny, póki w rzekach będą ryby. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Lady Heather