Fluttering Stonefly

Fluttering Stonefly znajduje się już w naszym poradniku. Jest to jednak wersja większa i nieco inaczej zbudowana niż ta, którą prezentujemy dziś. Przed Wami oryginalna wersja, tej pochodzącej z portfolio Pana Olivera Edwardsa, imitacji trzepotliwej widelnicy. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Fluttering Stonefly

Diving Water Boatman

Diving Water Boatman to kolejny ultraciekawy wzór autorstwa Gary’ego Lafontaine. Imitacja pluskwiaka z rodziny wioślakowatych. Mucha wyporna, uwiązana z dobrze pływających materiałów, jednak przeznaczona do łowienia pod powierzchnią wody. Wszystko po to, aby przytapiana intermedialnym lub tonącym sznurem chciała wypływać na powierzchnię wody, naśladując w ten sposób naturalne zachowanie pluskwiaka, który musi raz na jakiś czas zaczerpnąć powietrza. Genialne! Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Diving Water Boatman

Paradun

Paradun to siostra prezentowanej tydzień temu Footprint Dun. Są spokrewnione, bo mają tego samego ojca. Pan Oliver Edwards, bo to z jego portfolio pochodzi ten wzór, zaprojektował, go tak, aby ten był idealny do łowienia lipieni i pstrągów w brytyjskich strumieniach kredowych. Chodziło o to, by mucha była wytrzymała, lecz delikatna i dawała się łatwo wysuszyć w miejscach, w których długotrwałe machanie sznurem nie jest możliwe. Potrzebujecie takiej muchy? Jeżeli tak, to zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Paradun

Footprint Dun

Footprint Dun to jedna z wielu idealnych imitacji subimago jętki, która wyszła spod palców pana Oliviera Edwardsa. Mucha, która działa wszędzie i zawsze! Oczywiście pod warunkiem, że mamy do czynienia z rójką jętki 😉 . Wzór to niesamowicie elastyczny, bo można nim imitować w zasadzie wszystkie małe i średnie jętki. Nie należy niestety do najłatwiejszych do poprawnego uwiązania (te cztery nóżki muszą być na tym samym poziomie), ale warto się pomęczyć. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Footprint Dun

Flame Thrower

Flame Thrower to “ognista” propozycja z portfolio Gary’go LaFontaine. Co imituje? Autor twierdził, że ten wzór nie jest imitacją, za to można go zaliczyć do grona wabików (atraktorów). My jednak uważamy, że bliżej mu do jętki niż chruścika lub ważki 😉 Zdecydujcie sami – Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Flame Thrower

Bird of Prey Caddis

Bird of Prey Caddis to prawdziwy drapieżnik! Ta skonstruowana przez Ricka Andersona nimfa, dzięki swojemu bogatemu “ubraniu” nie daje pstrągom i lipieniom żadnego wyboru… Pozostaje tylko jedna możliwość – atak! My postąpimy identycznie – musicie ją uwiązać! Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Bird of Prey Caddis

Twist Nymph

Twist Nymph to nic innego niż kolejny wariant popularnej Pheasant Tail. Jednak jest to wariant wyjątkowy. Takim czyni go rodowód, ponieważ autorem dziś prezentowanego wzoru jest Gary LaFontaine. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Twist Nymph

The POPA Caddis

The POPA Caddis, czyli: Post-Ovipostiting Adult Caddis to mokra mucha! Bohater dzisiejszego odcinka jest imitacją dorosłej samicy chruścika, która zanurkowała w celu złożenia jaj, na wybranym kamieniu i teraz się wynurza, aby finalnie znów wzbić się w powietrze. To kolejny, niesamowity wzór pana Olivera Edwardsa. Geneza jego powstania została opisana w książce, z której pochodzi. Mowa tu o “Flytyiers Masterclass”, której lekturę serdecznie polecamy, zapraszając Was do imadeł!

Czytaj dalej The POPA Caddis

Halo Mayfly Emerger

Halo Mayfly Emerger to jeden z rewolucyjnych wzorów Gary’go LaFontaine. Niby to sucha mucha, ale imituje znajdującą się tuż pod powierzchnią wody larwę jętki, która zaczyna się przeobrażać. Kto to widział wie, że moment przeobrażenia trwa dosłownie ułamek sekundy. Ten wzór powstał, aby ten moment uchwycić. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Halo Mayfly Emerger

Big Brown

Big brown to koleje arcydzieło pana Olivera Edwardsa. Mucha sekretna, bo nieumieszczona w żadnej znanej nam książce i nieprezentowana w żadnym znanym nam filmie. Trafiliśmy na nią przypadkiem podczas eksploracji starych stron internetowych. Zaledwie jedno zdjęcie + lista materiałów pozwoliły na odtworzenie i zaprezentowanie na naszej stronie tego wyjątkowego emergera dużej, brązowej jętki. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Big Brown