Grayling Special

Grayling Special to wzór imitujący przemieszczającą się w kolumnie wody poczwarkę chruścika. Pan Roman Moser, który jest jego wynalazcą, nadał mu nazwę o jednoznacznej wymowie 😉 . To mucha, specjalnie dla lipieni! Czy rzeczywiście podoba się tylko „kardynałom”? Uwiążcie i sprawdźcie. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Grayling Special

Ephemera Spinner

Ephemera Spinner to elegancka imitacja imago jętki majowej z pudełka pana Romana Mosera. To także nasza odpowiedź na pojawiającą się zawsze w maju, „rójkę piankowych potworków” 😉 . Chcemy w ten sposób zwrócić Waszą uwagę, na to, że w tym czasie skuteczne okazują się także imitacje innych stadiów rozwojowych jętek. Nie zapominajcie o tym. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Ephemera Spinner

Rusty Red Nymph

Rusty Red Nymph, czyli imitacja larwy jętki Baetis rhodani, którą świat muszkarski określa mianem Large Dark Olive. Dziś przed Wami popularna wśród pstągów i lipieni nimfa, która pochodzi z pudełka pana Romana Mosera. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Rusty Red Nymph

Ash Fly

Ash Fly, czyli uniwersalna imitacja subimago jętki. Pewnie już się domyślacie, że to wzór, który jest efektem genialnej inwencji Pana Romana Mosera. Jeden rozmiar, jedna kombinacja kolorów i bardzo prosta konstrukcja. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Ash Fly

Ephemera Emerger

Ephemera Emerger to „mucha na czasie”, ponieważ, już niebawem rozpocznie się „szalony” czas jętki. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy uzupełnić nasz zbiór wzorów o tę imitację „wychodzącej” jętki majowej. Pochodzi ona z pudełka Romana Mosera. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Ephemera Emerger

Rising Midge Pupa

Rising Midge Pupa to imitacja wolnej poczwarki muchówki, która przemieszcza się w toni, by wyjść na powierzchnię wody. Jest to kolejny wzór, będący efektem inwencji pana Romana Mosera. Twórca zaprojektował go tak, aby był skuteczny podczas łowienia w rzekach i strumieniach oraz zbiornikach wodnych. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Rising Midge Pupa

Minute Gammarus

Minute Gammarus to wzór, którego uwiązanie zajmie Wam co najwyżej minutę. Genialna w swojej prostocie imitacja kiełża, do uwiązania której potrzeba zaledwie trzech materiałów. Pan Roman Moser, który jest wynalazcą tego wzoru, zaprojektował go tak, aby mógł być wiązany na dowolnym haku. Macie wolną minutę? Jeżeli tak, to zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Minute Gammarus

Late March Brown

Late March Brown to doskonała imitacja subimago jętki z rodziny Zmarwlocikowatych (Heptageniidae). W jej europejskiej reprezentacji grają zawodnicy z rodzajów: Epeorus, Ecdyonurus, Electrogena, Heptagenia i Rhitrogena. Dzięki inwencji Romana Mosera otrzymujemy wzór, którym, dopasowując rozmiar i kolory, będziemy w stanie imitować każdego z nich. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Late March Brown

Para Post Stonefly

Para Post Stonefly to mucha zainspirowana wzorem pana Romana Mosera o nazwie Ghost Fiber Stonefly. Jest to imitacja dużej, dorosłej widelnicy, która nie wiedzieć czemu, postanowiła wylądować na powierzchni wody 😉 . Kilka materiałów i prosta konstrukcja, czyli to do czego już chyba zdążyliście się przyzwyczaić, we wzorach tego wiązacza. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Para Post Stonefly

Winged Yellow Sally

Winged Yellow Sally to zwiewna, delikatna i bardzo prosta do uwiązania imitacja żółtej widelnicy z rodzaju Isoperla. Owady te są pieszczotliwie nazywane przez muszkarzy „Yellow Sally” i pojawiają się nad rzekami późną wiosną. Są wtedy łakomym kąskiem głównie dla wygłodniałych pstrągów. Prezentowana dziś wersja tego wzoru pochodzi z kolekcji pana Romana Mosera. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Winged Yellow Sally