Clear Wing Spinner

Clear Wing Spinner to prostota i brzydota do których, wynalazca tego wzoru, Gary LaFontaine, zdążył nas już przyzwyczaić. Nie ma co dużo pisać. jaki Clear Wing Spinner jest, każdy widzi… Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Clear Wing Spinner

Kafer

Kafer czyli żuk lub chrząszcz, tyle, że w ojczystym języku Pana Romana Mosera, który jest autorem tego wzoru. Przed Wami bardzo łatwa do uwiązania wersja piankowego chrząszcza w najbardziej kolorowym wariancie, jaki udało nam się wymyślić. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Kafer

Flying Ant

Flying Ant to zapowiedź lata, które już niebawem zagości w naszej części Europy. To także, bardzo prosta do uwiązania imitacja latającej mrówki, która pochodzi z pudełka pana Romana Mosera. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Flying Ant

Midnight Walker

Midnight Walker to imitacja powolnie tonącej samicy chruścika, która jest unoszona przez nurt rzeki. Nazwa wzoru nawiązuje do pory, w której należy go stosować. Nie tłumaczcie jej jednak dosłownie – nie trzeba czekać do północy 😀 . Pan Roman Moser zaprojektował go do łowienia po zmierzchu. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Midnight Walker

Cinnamon Sedge

Cinnamon Sedge to imitacja imago przedstawiciela, najliczniejszej w gatunki i najpowszechniej występującej, rodziny chruścików – Limnephilidae, czyli bagiennikowatych. Jest to prosta do uwiązania i dobrze pływająca sztuczna mucha, która pochodzi z pudełka pana Romana Mosera. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Cinnamon Sedge

Grayling Special

Grayling Special to wzór imitujący przemieszczającą się w kolumnie wody poczwarkę chruścika. Pan Roman Moser, który jest jego wynalazcą, nadał mu nazwę o jednoznacznej wymowie 😉 . To mucha, specjalnie dla lipieni! Czy rzeczywiście podoba się tylko „kardynałom”? Uwiążcie i sprawdźcie. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Grayling Special

Ephemera Spinner

Ephemera Spinner to elegancka imitacja imago jętki majowej z pudełka pana Romana Mosera. To także nasza odpowiedź na pojawiającą się zawsze w maju, „rójkę piankowych potworków” 😉 . Chcemy w ten sposób zwrócić Waszą uwagę, na to, że w tym czasie skuteczne okazują się także imitacje innych stadiów rozwojowych jętek. Nie zapominajcie o tym. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Ephemera Spinner

Rusty Red Nymph

Rusty Red Nymph, czyli imitacja larwy jętki Baetis rhodani, którą świat muszkarski określa mianem Large Dark Olive. Dziś przed Wami popularna wśród pstągów i lipieni nimfa, która pochodzi z pudełka pana Romana Mosera. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Rusty Red Nymph

Ash Fly

Ash Fly, czyli uniwersalna imitacja subimago jętki. Pewnie już się domyślacie, że to wzór, który jest efektem genialnej inwencji Pana Romana Mosera. Jeden rozmiar, jedna kombinacja kolorów i bardzo prosta konstrukcja. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Ash Fly

Ephemera Emerger

Ephemera Emerger to „mucha na czasie”, ponieważ, już niebawem rozpocznie się „szalony” czas jętki. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy uzupełnić nasz zbiór wzorów o tę imitację „wychodzącej” jętki majowej. Pochodzi ona z pudełka Romana Mosera. Zapraszamy do imadeł!

Czytaj dalej Ephemera Emerger