Łańcuszek kulkowy

Materiał który można spotkać równie łatwo w sklepach budowlanych jak i w butikach… Już na pierwszy rzut „oka” „wiązacz” odgadnie jego zastosowanie. Jak go wykorzystać? Zobaczcie na zdjęciach. Zapraszamy!

Czytaj dalej Łańcuszek kulkowy

Torebka foliowa

Torebka foliowa też przyda się do wiązania sztucznych much. Odcinek o folii już był, ale postanowiliśmy dodatkowo opisać ten materiał muchowy. Dziś o wykorzystaniu chyba najbardziej rozpowszechnionego śmiecia XXI wieku… opiszemy go na podstawie jednego wzoru: mini-streamera brzydala. Zapraszamy!

Czytaj dalej Torebka foliowa

Siatki po warzywach

Siatki po warzywach to rewelacyjny materiał do wiązania sztucznych much. Ten odcinek powinien nosić podtytuł: „Uważaj co wrzucasz do śmietnika” Tak, każdy to widział, prawie każda z Was ma to obecnie w domu… Dziś pokażemy jak ten „śmieć” może się sprawdzić w wiązaniu sztucznych much. Zapraszamy!

Czytaj dalej Siatki po warzywach

Nić dentystyczna

Nić dentystyczna to też materiał do wiązania sztucznych much. Nikt nie lubi chodzić do dentysty i to jest fakt!!! Dziś opowiemy o tym jak stosować nić dentystyczną – nie koniecznie zgodnie z jej przeznaczeniem. Na załączonych zdjęciach zobaczycie że „wiązaczowi” nie służy ona tylko do nitkowania zębów. Zapraszamy 🙂

Czytaj dalej Nić dentystyczna

Drut z transformatora

Odcinek o drutach już był… ale nie pisaliśmy wtedy nic na temat samodzielnego pozyskania drutu miedzianego. Można go zdobyć bardzo łatwo pod warunkiem, że mamy w domu jakieś niedziałające sprzęty elektryczne. Zobaczcie na zdjęciach do czego można użyć drutu z „odzysku”. Zapraszamy!

Czytaj dalej Drut z transformatora

Dubbing z materaca

Dubbing z materaca… brzmi niedorzecznie? Dziś zapraszamy do sprawdzenia – czym wypchany jest Wasz materac, wersalka, narożnik. Rzućcie okiem na zdjęcia i dajcie znać: Czy macie z dubbing z materaca?

Czytaj dalej Dubbing z materaca

Szaliki z lumpeksu

Dziś rozchodzi się nam o alternatywną metodę pozyskiwania włóczek… Pisaliśmy już o nich w naszym poradniku. Wtedy wysłaliśmy Was do pasmanterii. Po dzisiejszym odcinku z przyjemnością wpadniecie do „lumpeksu” (piękna jest ta nazwa) żeby ochoczo przegrzebać koszyk z szalikami. Rzućcie okiem na zdjęcia. Zapraszamy.

Czytaj dalej Szaliki z lumpeksu