Swiss Straw

Swiss Straw lub Raffene, bo właśnie pod takimi nazwami występuje w handlu, to według nas niezastąpiony towarzysz każdego “wiązacza”. Stosujemy ją, chcąc dodać naszym muchom lekkości i delikatności. Doceniamy również jej walory estetyczne. Zapraszamy do zapoznania się tym syntetycznym, lecz dość staromodnym materiałem.

Czytaj dalej Swiss Straw

Sparkle Yarn

Sparkle yarn, czyli błyszcząca przędza syntetyczna to naszym zdaniem nieco zapomniany materiał do wiązania sztucznych much. Dlaczego odszedł/odchodzi do lamusa? Być może wiązane przy jej użyciu wzory są zbyt “oldschoolowe”. Dziś udowodnimy, że sparkle yarn ma wielki potencjał i można ją wykorzystać, do wiązania much z każdej rodziny. Zapraszamy!

Czytaj dalej Sparkle Yarn

Sztuczne oczy

Sztuczne oczy to estetyczny dodatek do wiązanej muchy, czy też jej niezmiernie ważny element? Świat wiązaczy jest podzielony w opinii na ten temat. My dziś nie będziemy starali się przekonać Was do żadnej z opcji 😉 . Po prostu opowiemy o sztucznych oczach. Zapraszamy!

Czytaj dalej Sztuczne oczy

Pianki

Pianki są obecnie powszechnie używanym materiałem muchowym. Każdy bowiem słyszał o “piankowcach” 😉 Dziś będzie kilka słów na temat rodzajów, właściwości i zastosowań pianek w wiązaniu sztucznych much. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej Pianki

Chenille

Chenille to po francusku gąsienica i nie sposób odmówić temu materiałowi podobieństwa do tego stadium owadziego życia. Nie zawsze muszą być one syntetyczne, lecz najczęściej tak jest. W tym odcinku opowiemy o znaczeniu tego materiału dla wiązania sztucznych much. Zapraszamy.

Czytaj dalej Chenille

Microfibets

Microfibets, Mayfly tails, czyli te plastykowe ogonki 😉 . Dziś napiszemy kilka słów na temat jednego z najbardziej znienawidzonych przez “wiązaczy” materiałów, szczególnie tych początkujących “wiązaczy”. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej Microfibets

Para Post Wings

Para Post Wings to nazwa, której nie da się sensownie przetłumaczyć na język polski. Toteż nie podejmiemy się tego zadania. Opowiemy Wam za to o materiale, który dzięki swoim zaletom i uniwersalności zadomowił się na dobre w warsztatach wielu “wiązaczy”. Zapraszamy do świata materiałów syntetycznych…

Czytaj dalej Para Post Wings

Pióra Jungle Cock

Pióra Jungle cock to niewątpliwie jedne z najpiękniejszych materiałów do wiązania sztucznych much. Chociaż używane są głównie do wiązania much łososiowych, postanowiliśmy, że zaprezentujemy naszym początkującym czytelnikom ich historię, charakterystykę i zastosowania. Zapraszamy!

Czytaj dalej Pióra Jungle Cock

Pióra sójki

Pióra sójki powinniśmy opisać wcześniej. Wtedy kiedy publikowaliśmy odcinek o piórach krukowatych. Postanowiliśmy jednak poświęcić im osobny, lecz krótki odcinek. Krótki, ponieważ, będzie on dotyczył jednego pióra. Nie oznacza to, że zaprezentujemy tylko jedno… Inne po prostu znajdą się na jego tle. Zapraszamy!

Czytaj dalej Pióra sójki

Pióra perlicy

Pióra perlicy to materiał do wiązania much łososiowych i w zasadzie nie powinniśmy o nim pisać, jeżeli nie mamy zamiaru ich prezentować… Postanowiliśmy jednak poświęcić odcinek na ten materiał bez zwracania uwagi na jego najczęstsze zastosowanie. A co?! Zapraszamy! 🙂

Czytaj dalej Pióra perlicy