Żywica UV

Żywica UV, czyli popularny klej UV, nazywany przez „wiązaczy” po prostu UV 🙂 . Dziś kilka słów na temat tego pożądanego, lepkiego materiału, bez którego niektórzy z nas nie potrafią „żyć”, a niektórzy uważają, że jest w ich warsztacie kompletnie niepotrzebny… Zapraszamy!

Czytaj dalej Żywica UV

Syntetyczny quill

Syntetyczny quill to pójście na łatwiznę, czy remedium na największą bolączkę nowoczesnego wiązacza? Dziś opowiemy o materiale kontrowersyjnym, lecz wygodnym i łatwym do zastosowania. Tym, który ma zastąpić te „wiecznie” pękające pawie quille! 😀 Kopia nigdy nie dorówna oryginałowi? Przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Czytaj dalej Syntetyczny quill

Vinyl Rib

Vinyl Rib, Glass Rib lub Body Glass. Pod tymi nazwami i pewnie jeszcze pod jakimiś innymi, znajdziecie ten materiał w sklepach specjalistycznych. Jakie są jego właściwości? Do czego i jak go używać? Jeżeli nie wiecie, poświęćcie chwilę na przeczytanie tego tekstu. Zapraszamy!

Czytaj dalej Vinyl Rib

Lateks

Lateks to kolejny przystanek w naszej opowieści o syntetycznych materiałach do wiązania sztucznych much. Jednak ten, o którym dziś piszemy, jest materiałem naturalnym. Dlaczego się tu znalazł? Bo ma też syntetyczny zamiennik, a nie sposób odróżnić od siebie produkty z nich obu wykonywane, nie będąc specjalistą od lateksu 😉 . Serdecznie zapraszamy przed Wami lateks!

Czytaj dalej Lateks

Body Stretch

Body Stretch, Stretch Back, Fine Stretch, Sili Tape, Scud Back itd. To tylko niektóre z nazw handlowych bohatera dzisiejszego odcinka. Czy aż tyle jest potrzebne, by opisać zastosowanie cienkiej, gumowej folii pociętej na paski? 😉 Dziś opowiemy o właściwościach i zastosowaniach Body Stretch. Zapraszamy!

Czytaj dalej Body Stretch

Flexibody

Flexibody, Thin Skin, Fino Skin itd. To nazwy handlowe „plastykowej foli na kartoniku”, która jest bohaterem dzisiejszego odcinka poradnika. Z radością opowiemy Wam o zastosowaniach Flexibody w wiązaniu sztucznych much, prezentując jego wady i zalety. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej Flexibody

Rubber Legs

Rubber Legs, Silly Legs, Crazy Legs, czyli gumowe nóżki, to materiał, nowoczesny i elastyczny. Do tego bardzo zróżnicowany i łatwy w użyciu dla „wiązacza”. Wzory sztucznych much wiązane z ich wykorzystaniem „cieszą się powodzeniem” wśród ryb. Czy jest to materiał idealny? 😉 Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tekście. Zapraszamy!

Czytaj dalej Rubber Legs

Swiss Straw

Swiss Straw lub Raffene, bo właśnie pod takimi nazwami występuje w handlu, to według nas niezastąpiony towarzysz każdego „wiązacza”. Stosujemy ją, chcąc dodać naszym muchom lekkości i delikatności. Doceniamy również jej walory estetyczne. Zapraszamy do zapoznania się tym syntetycznym, lecz dość staromodnym materiałem.

Czytaj dalej Swiss Straw

Sparkle Yarn

Sparkle yarn, czyli błyszcząca przędza syntetyczna to naszym zdaniem nieco zapomniany materiał do wiązania sztucznych much. Dlaczego odszedł/odchodzi do lamusa? Być może wiązane przy jej użyciu wzory są zbyt „oldschoolowe”. Dziś udowodnimy, że sparkle yarn ma wielki potencjał i można ją wykorzystać, do wiązania much z każdej rodziny. Zapraszamy!

Czytaj dalej Sparkle Yarn

Sztuczne oczy

Sztuczne oczy to estetyczny dodatek do wiązanej muchy, czy też jej niezmiernie ważny element? Świat wiązaczy jest podzielony w opinii na ten temat. My dziś nie będziemy starali się przekonać Was do żadnej z opcji 😉 . Po prostu opowiemy o sztucznych oczach. Zapraszamy!

Czytaj dalej Sztuczne oczy