Czym i jak obciążamy muchy – Drut miedziany

Miedź – rynek w nie daje nam wyboru i oferuje jedynie drut miedziany. Skąd go wziąć i jak go używać? Oglądajcie zdjęcia i czytajcie opisy. Zapraszamy!

Możemy go kupić w sklepach specjalistycznych. Konfekcjonowany jest na szpulach o różnej wielkości – to zależy od producenta.
Możemy go także pozyskać sami. Jakiś czas temu pokazaliśmy Wam jak zdobyć drut na własną rękę: Drut z cewki transformatora.

Oprócz sposobu konfekcjonowania (rozmiar szpulki) druty różnią się także średnicą. Na zdjęciu widzicie drut miedziany w kilku „grubościach”.

Drut na szpulce daje nam wygodę. Możemy nawijać go na hak przy użyciu bobinki. Częściej jednak używamy go nawijając urwany ze szpulki kawałek.

Jak obciążyć muchę drutem miedzianym? To banalnie proste! Po prostu nawijamy drut na trzonek haka i na tak przygotowanym „podkładzie” wiążemy muchę.

Czas na kilka wzorów… Killer Bug – to wzór wiązany i tym samym dociążany drutem miedzianym, wyprutym z cewki transformatora. Pod linkiem znajdziecie tę muchę krok po kroku: Killer Bug

Crimson Prince Jig Nymph. Wzór autorstwa Youtubera Hackles & Wings. Drut miedziany wykorzystujemy tu do podkreślenia segmentacji odwłoka.

Copper John (Miedziany Jaś). Wzór ten swoją nazwę zawdzięcza właśnie miedzi z której wykonywany jest jego odwłok.

Brassie – niby nazwa wskazuje na wykorzystanie stopu miedzi i cynku – mosiądzu, lecz odwłok tej muchy wykonujemy w całości z drutu miedzianego. My czasem dodajemy także nieco kleju UV. 

Niech drut miedziany będzie z Wami 🙂

Fanpage Facebook TLG