Narzędzia do wiązania sztucznych much

Najważniejsze narzędzia do wiązania sztucznych much miały swoje 5 minut, czyt. swoje własne odcinki. Pokazaliśmy i opisaliśmy już:

Teraz czas upchnąć pozostałe do jednego i przejść do kolejnego działu porad. Na zdjęciach dołączonych do tego posta znajdziecie wszystko co bardziej lub mniej potrzebne. Zdjęcia opatrzyliśmy opisami – zapraszamy.

Komplecik.

narzędzia do wiązania much

Długo się zastanawialiśmy czy zrobić osobny odcinek o nożyczkach. Ostatecznie uznaliśmy, że wystarczy jedno zdjęcie.

Warto mieć taki zestaw:

• Jedne z długim ostrzem – do wycinania pianek, folii itd.
  • Jedne z krótkim ostrzem – od precyzyjnego przycinania przy oczku haka.
  • Jedne z zakrzywionym ostrzem – do modelowania sierści.
  • Jedne do twardych materiałów, takich jak drut czy stosiny piór.
narzędzia do wiązania much

Igły – służą w wiązaniu much do wielu czynności, np:

• rozdzielanie nici,
  • układanie skrzydełek i pochewek,
  • nakładanie kleju,
  • formowanie główek,
  • wyciąganiu dubbingu z pakunku,
  • czyszczenie oczka haka.

i tak dalej… Trzeba mieć zawsze kilka igieł pod ręką

narzędzia do wiązania much

Szczotka do dubbingu – nieoceniony pomocnik w wyczesywaniu dubbingu z pośród nawojów nici, lub drutu.

narzędzia do wiązania much

Czasem muszka się nie uda i wtedy warto mieć ze sobą coś do wyjaśnienia sytuacji. Nożyki przydadzą się także do cięcia pianek i innych prac przygotowawczych.

narzędzia do wiązania much

Szczotki, szczoteczki, grzebyki. Sprawdzą się do układania sierści i syntetyków. Dzięki nim szybko pozbędziemy się podszerstka z zimowej sierści sarny.

narzędzia do wiązania much

Szczypce do jeżynek muszą się znaleźć w naszym warsztacie.

Papierosy szkodzą, ale zapalniczka w warsztacie się przyda.

narzędzia do wiązania much

„Bączek” do dubbingu i nie tylko. Niezbędny kiedy chcemy zamknąć dubbing w pętli z nici.

narzędzia do wiązania much

Szydełko. Przyda się jeżeli będzie chcieli wiązać nóżki do jeżyków z promieni sterówki bażanta.

Nawlekacz do bobinek.

Szczypce do zgniatania zadziorów w hakach. Przydadzą się też do „prasowania” imitacji kiełży.

Pęsety – każdy znajdzie dla nich zastosowanie.

Przyrząd do układania sierści sarny na trzonku haka.

Zgrzebło do sierści. Przydatne kiedy chcemy oderwać sierść od skóry.

Kiedy wiążemy muchy, nić zaczepia się o nierówności na opuszkach naszych palców. Kiedy użyjemy takiego przyrządu – problem zniknie  Jaki wybrać? – Zapytajcie żon, dziewczyn, sióstr lub mam!

To właśnie narzędzia do wiązania sztucznych much.

Fanpage Facebook TLG