CDC Puff Caddis

CDC Puff Caddis to mucha „na minutę wiązania”. Prostota, uniwersalność i elastyczność w jednym! Minimalna ilość materiałów i zero zbędnych nawojów na trzonku haka. Mucha idealna? Sprawdźcie sami… Zapraszamy do imadeł!

Lista materiałów – CDC Puff Caddis

Hak: Do tej muchy będzie potrzebny cięższy hak, który zagwarantuje odpowiednie wyważanie konstrukcji. Dlatego wybieramy solidny hak z grubego drutu – Partridge G3A/LY. Zalecamy stosować haki w rozmiarach od 12 do 18. My wybieramy 14.

Nić: Danville’s 6/0 w kolorze dopasowanym po używanego pióra.

Skrzydełka: CDC Puff

Jeżynka: Pióro koguta genetycznego

I to koniec listy materiałów. Jeżeli macie już wszystko przygotowane, to zaczynamy!

Montujemy solidnie hak w szczękach naszego imadełka.

Wchodzimy nicią mniej-więcej w połowie trzonka. Wykonujemy kilka nawojów, by zablokować nić i wracamy do miejsca, w którym zaczynaliśmy.

Bierzemy jedno CDC Puff. Wybieramy takie z relatywnie długimi promieniami. Rozmiar pióra dopasowujemy do rozmiaru haka.

CDC Puff Caddis

Obracamy pióro w palcach i łapiemy je tak, jak widzicie na zdjęciu. Trzymając za czubki promieni, staramy się, aby powstał taki „podłużny bąbelek”.

CDC Puff Caddis

Teraz przywiązujemy ten „bąbelek” w sposób widoczny na zdjęciu. Dudka pióra ma sterczeć dziarsko w kierunku kolanka. Odmierzamy wcześniej około 1 i 1/4 trzonka. Skrzydełko ma być dość długie.

CDC Puff Caddis

Kiedy jesteśmy pewni, że pióro (CDC Puff) jest przymocowane solidnie, odcinamy sterczące w kierunku oczka czubki promieni i…

…sięgamy po pióro koguta genetycznego. Przygotowujemy je do przywiązania w sposób widoczny na zdjęciu. Po prostu usuwamy dolne, miękkie promienie i zostawiamy kawałek „gołej” stosiny.

CDC Puff Caddis

Następnie pracując w kierunku kolanka, przywiązujemy pióro do trzonka haka. Rozpoczynamy tuż za skrzydełkiem i kończymy dwa nawoje nici od oczka. Tam parkujemy nić.

CDC Puff Caddis

Przy użyciu pióra koguta genetycznego budujemy jeżynkę muchy i łapiemy pióro nicią w miejscu jej zaparkowania. Długość promieni jest dowolna. My lubimy dać takie troszkę za długie… 🙂

CDC Puff Caddis

Kiedy jesteśmy zadowoleni z jeżynki, odcinamy pozostałość pióra i formujemy główkę muchy przy użyciu nici.

CDC Puff Caddis

Pozostało już tylko, odciąć nić i położyć kropelkę rzadkiej żywicy UV, lub szelaku na główkę imitacji.

CDC Puff Caddis

CDC Puff Caddis jest gotowy. To kolejny bardzo prosty do uwiązania i niesamowicie elastyczny wzór imitujący imagines chruścika. Polecamy go Wam szczególnie na długie, gorące, letnie wieczory. Pozdrawiamy!

Fan Page Facebook TLG