Oto Mole Fly. Co powiecie na emergerka, którym można świetnie imitować malutkie jętki i muchówki? Przed Wami skonstruowany przez Charliego Craven’a paproszek 😉 , którego uwiązanie zajmuje dosłownie chwilkę, a skuteczność przerosła nasze oczekiwania! Dopasujcie kolory oraz rozmiary do swoich potrzeb i wiążcie Mole Fly. Zapraszamy do imadeł!
Lista materiałów (Mole Fly)
Hak
Mały, z szerokim kolankiem i prostym oczkiem. Idealnie sprawdzi się Top Fly 304 BL w rozmiarach od 20 do 24.
Nić
Danville 6/0 w kolorze brązowym.
Odwłok/tułów
Dubbing z sierści bobra w kolorze brązowym.
Skrzydełko
CDC Puff
Hak umieszczamy w szczękach imadła. Zwróćcie uwagę, że został zapięty pod kątem. Oczko jest skierowane delikatnie ku górze.
Wchodzimy nicią tuż za oczkiem. Nie przypadkowo używamy grubej nici do tak malutkiego haka. Większa powierzchnia krycia nici, pozwoli na zminimalizowanie ilości nawojów podczas wiązania 🙂
Bierzemy małe CDC Puff i…
…przywiązujemy w sposób widoczny na zdjęciu w miejscu parkowania nici.
Pracujemy nicią w kierunku kolanka i mniej-więcej w połowie drogi…
…odcinamy, zbędą część pióra.
Czas na dubbing. Sięgamy po niewielką ilość. Zaczynamy od usunięcia dłuższych, włosów okrywowych – ma zostać tylko ten puszek.
Nakręcamy go na nić, która stoi zaparkowana w miejscu, w którym obcięliśmy pióro. Zwróćcie uwagę, że dość długi odcinek nici został bez dubbingu. To dlatego, że będziemy nawijać w kierunku kolanka, a dopiero gdy dubbing dotknie trzonka haka, zaczniemy formować odwłok muszki.
Kiedy odwłok jest już nawinięty, nić z resztką dubbingu powinna zostać zaparkowana tuż przy skrzydełku.
Kolejne nawinięcia dubbingu wykonujemy już przed skrzydełkiem – tym samym tworzymy tułów i kiedy dubbing się wyczerpie, gołą nicią główkę muszki.
Pozostaje zakończyć i Mole Fly jest gotowa!