Mole Fly

Oto Mole Fly. Co powiecie na emergerka, którym można świetnie imitować malutkie jętki i muchówki? Przed Wami skonstruowany przez Charliego Craven’a paproszek 😉 , którego uwiązanie zajmuje dosłownie chwilkę, a skuteczność przerosła nasze oczekiwania! Dopasujcie kolory oraz rozmiary do swoich potrzeb i wiążcie Mole Fly. Zapraszamy do imadeł!

Lista materiałów (Mole Fly)

Hak

Mały, z szerokim kolankiem i prostym oczkiem. Idealnie sprawdzi się Top Fly 304 BL w rozmiarach od 20 do 24.

Nić

Danville 6/0 w kolorze brązowym.

Odwłok/tułów

Dubbing z sierści bobra w kolorze brązowym.

Skrzydełko

CDC Puff

Hak umieszczamy w szczękach imadła. Zwróćcie uwagę, że został zapięty pod kątem. Oczko jest skierowane delikatnie ku górze.

Wchodzimy nicią tuż za oczkiem. Nie przypadkowo używamy grubej nici do tak malutkiego haka. Większa powierzchnia krycia nici, pozwoli na zminimalizowanie ilości nawojów podczas wiązania 🙂

Mole Fly

Bierzemy małe CDC Puff i…

Mole Fly

…przywiązujemy w sposób widoczny na zdjęciu w miejscu parkowania nici.

Mole Fly

Pracujemy nicią w kierunku kolanka i mniej-więcej w połowie drogi…

Mole Fly

…odcinamy, zbędą część pióra.

Mole Fly

Czas na dubbing. Sięgamy po niewielką ilość. Zaczynamy od usunięcia dłuższych, włosów okrywowych – ma zostać tylko ten puszek.

Mole Fly

Nakręcamy go na nić, która stoi zaparkowana w miejscu, w którym obcięliśmy pióro. Zwróćcie uwagę, że dość długi odcinek nici został bez dubbingu. To dlatego, że będziemy nawijać w kierunku kolanka, a dopiero gdy dubbing dotknie trzonka haka, zaczniemy formować odwłok muszki.

Mole Fly

Kiedy odwłok jest już nawinięty, nić z resztką dubbingu powinna zostać zaparkowana tuż przy skrzydełku.

Mole Fly

Kolejne nawinięcia dubbingu wykonujemy już przed skrzydełkiem – tym samym tworzymy tułów i kiedy dubbing się wyczerpie, gołą nicią główkę muszki.

Mole Fly

Pozostaje zakończyć i Mole Fly jest gotowa!