Metoda muchowa i jej odmiany

Czym jest metoda muchowa? Naszą podróż zaczynamy od wprowadzenia. Naszym zdaniem jest ono niezbędne, gdyż tylko znając podstawy, można efektywnie pogłębiać wiedzę i dokładnie zrozumieć jej tajniki. W odcinku pierwszym, znajdziecie wstępne i bardzo krótkie rozróżnienie podstawowych metod stosowanych w muszkarstwie. Prezentuje ono te metody z „poziomu” imitacji (muchy). Według nas, tak najłatwiej zrozumieć łowienie na muchę. Zaczynamy!

Metoda muchowa i jej odmiany-1

Sucha mucha – Imitacja owada dorosłego lub przeobrażającej się w owada dorosłego larwy wydobywającej się spod wody, unosi się na powierzchni wody wykorzystując napięcie powierzchniowe. Pisząc wprost: Mucha unosi się na powierzchni wody.

Metoda muchowa i jej odmiany-2

Mokra mucha – Imitacja przeobrażającej się larwy owada, przemieszcza się pod powierzchnią wody, na niewielkiej głębokości. Pisząc wprost: Mucha znajduje się płytko pod powierzchnią wody.

Metoda muchowa i jej odmiany-3

Nimfa – Imitacja larwy lub przeobrażającej się w owada dorosłego larwy, przemieszcza przy dnie, w toni lub pod płytko pod powierzchnią wody.

Metoda muchowa i jej odmiany-4

Streamer – Imitacja ryby lub innego organizmu wodnego, np. larwy ważki równoskrzydłej, przemieszczająca się na różnych głębokościach wody.

Proste prawda? Tak najprościej napisać czym jest metoda muchowa.

Fanpage Facebook TLG