Pióra papugi

Pióra papugi to „powiew egzotyki” podczas wiązania sztucznych much. Dziś zaprezentujemy podstawowe zastosowania tego materiału. Udowodnimy, że mimo wspomnianej egzotyczności, będziemy używać piór papugi do wiązania „zwykłych” wzorów. Zaczynamy!

Pisząc o piórach papugi mamy na myśli przede wszystkim pióra ptaków z rodziny papugowatych – rodzaju Ara. Pod linkiem znajdziecie więcej informacji na jego temat. Dlaczego właśnie pióra tych ptaków będziemy opisywać? Odpowiedź jest prosta. Ary należą do największych przedstawicieli papugowatych. To sprawia, że ich pióra są odpowiedniego rozmiaru, aby używać ich do wiązania sztucznych much.

Pióra papugi – typy i rodzaje w wiązaniu sztucznych much.

Papugi kojarzą się z kolorami i o kolorach będziemy dziś pisać najwięcej. Poniżej zobaczycie, które z papuzich piór będą najbardziej przydatne w wiązaniu sztucznych much.

Pióra papugi

Zdjęcie przedstawia lotkę papugi z gatunku Ara ararauna – chyba „najsławniejszej” z papug. Tak, tak, tej niebiesko-żółtej 🙂 Widzicie „zewnętrzną” stronę pióra. Musicie przyznać, że ma piękny kolor.

Pióra papugi

To zaś ta sama lotka, lecz jej „wewnętrzna” strona. Naszym zdaniem również nie można jej odmówić urody :-). Widzicie zatem, że jedno pióro papugi ma dwa „egzotyczne” kolory. Jako przydatne do wiązania sztucznych much, rekomendujemy tylko lotki papug. Chociaż…

Pióra papugi
Pióra papugi
Pióra papugi
Pióra papugi
Pióra papugi

…jak widzicie na umieszczonych wyżej zdjęciach, testowaliśmy też inne pióra papugi. Uważamy jednak, że nie warto poświęcać im czasu, pomimo tego, że wyglądają zjawiskowo.

Jak używać piór papugi w wiązaniu sztucznych much?

Pióra papug cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Ich promienie są mocne, a znajdujące się na nich promyki, solidnie łączą wyrastające z nich haczyki.

Te cechy jasno określają sposób ich zastosowania 😉 . W celu pełnego wykorzystania potencjału tych piór…

…sugerujemy stosowanie do podczas wiązania much pojedynczych promieni.

Do czego używać piór papugi w wiązaniu sztucznych much?

Dla nas promienie lotek papugi to przede wszystkim odwłoki much. Poniżej znajdziecie trzy przykłady ich wykorzystania.

Dun jętki na haku w rozmiarze 16.

Emergerek jętki na haku w rozmiarze 18

I finalnie mała nimfka – „pedałek” na haku w rozmiarze 20

Podsumowując:

Czas odpowiedzieć na pytanie: Skąd wziąć pióra papugi? Przecież nie możemy znaleźć jej piór na łące, czy w lesie. Papugi to dla nas ptaki egzotyczne. Tylko nielicznych stać na to, by zaprosić do swojego domu piękną Ara ararauna, stworzyć jej odpowiednie warunki do życia i czekać spokojnie aż zgubi lotkę 😉 . Piór papug nie znajdziemy też w sklepach specjalistycznych. Możemy jednak próbować pytać o nie w ogrodach zoologicznych i papugarniach. Nie potrzeba nam wiele, gdyż jedna lotka wystarczy do wykonania kilkudziesięciu much. Polecamy!