Poznajcie rodzaje sztucznych much. W pierwszym odcinku wprowadzenia dowiedzieliście się, że są różne metody, którymi można łowić na sztuczną muchę. Teraz pokażemy Wam, jakie są różnice między muchami, które stosuje się w tych metodach.
Rodzaje sztucznych much
Idąc za przedstawionym wcześniej podziałem, wyróżnimy podstawowe cztery grupy:
Wykonując muchy imitujemy różne organizmy wodne i nie tylko wodne, znajdujące się w różnych stadiach rozwoju. Przedstawimy przykładowe zdjęcia much z tych czterech grup. Przy każdym ze zdjęć znajdziecie opis charakterystyki grupy.
Suche muchy
Są to imitacje owadów dorosłych, lub przeobrażających się larw owadów, unoszące się w napięciu powierzchniowym wody. Suche muchy wiązane są z przewagą materiałów, które są w stanie zapewnić imitacjom unoszenie się na powierzchni wody.
Mokre muchy
Są to imitacje owadów dorosłych lub przeobrażających się larw owadów przemieszczające się płytko pod powierzchnią wody. Mokre muchy są wiązane z materiałów, które w mniejszym, lub większym stopniu absorbują wodę.
Nimfy
Są to głównie imitacje larw owadów, skorupiaków lub innych organizmów wodnych, żyjących blisko dna.
Nimfy są wiązane z materiałów, które absorbują wodę. Podczas budowy tych imitacji wykorzystuje się obciążenie.
Streamery
W zasadzie, można by napisać, że są one mokrymi muchami. Bywają jednak dodatkowo obciążane. Imitują głównie ryby lecz także, duże larwy owadów, płazy, ssaki, pijawki i minogi.
To na dziś wszystko. Więcej przykładów rodzajów sztucznych much znajdziecie w dziale – Sztuczne Muchy Krok po Kroku – co piątek nowy wzór!