Rodzaje sztucznych much

Poznajcie rodzaje sztucznych much. W pierwszym odcinku wprowadzenia dowiedzieliście się, że są różne metody, którymi można łowić na sztuczną muchę. Teraz pokażemy Wam, jakie są różnice między muchami, które stosuje się w tych metodach.

Rodzaje sztucznych much

Idąc za przedstawionym wcześniej podziałem, wyróżnimy podstawowe cztery grupy:

Wykonując muchy imitujemy różne organizmy wodne i nie tylko wodne, znajdujące się w różnych stadiach rozwoju. Przedstawimy przykładowe zdjęcia much z tych czterech grup. Przy każdym ze zdjęć znajdziecie opis charakterystyki grupy.

Suche muchy

Rodzaje sztucznych much
Popielatka

Są to imitacje owadów dorosłych, lub przeobrażających się larw owadów, unoszące się w napięciu powierzchniowym wody. Suche muchy wiązane są z przewagą materiałów, które są w stanie zapewnić imitacjom unoszenie się na powierzchni wody.

Mokre muchy

Rodzaje sztucznych much
The Dark Moor Game

Są to imitacje owadów dorosłych lub przeobrażających się larw owadów przemieszczające się płytko pod powierzchnią wody. Mokre muchy są wiązane z materiałów, które w mniejszym, lub większym stopniu absorbują wodę.

Nimfy

Rodzaje sztucznych much
Copper John

Są to głównie imitacje larw owadów, skorupiaków lub innych organizmów wodnych, żyjących blisko dna.
Nimfy są wiązane z materiałów, które absorbują wodę. Podczas budowy tych imitacji wykorzystuje się obciążenie.

Streamery

Pióra okrywowe
Wooly Bugger

W zasadzie, można by napisać, że są one mokrymi muchami. Bywają jednak dodatkowo obciążane. Imitują głównie ryby lecz także, duże larwy owadów, płazy, ssaki, pijawki i minogi.

To na dziś wszystko. Więcej przykładów rodzajów sztucznych much znajdziecie w dziale – Sztuczne Muchy Krok po Kroku – co piątek nowy wzór!

Fanpage Facebook TLG